Okolica

Łeba to najczęściej wybierany przez letników kurort nadmorski – [zobacz], który robi wrażenie ze względu na piaszczyste plaże ze złotym piaskiem oraz czystą wodą nad otwartym morzem oraz dwa jeziora od zachodu Łebsko w granicach Słowińskiego Parku Narodowego, a od wschodu Sarbsko połączone kanałem Chełst poprzez rzekę Łebę z morzem.

Miasteczko o charakterze rybackim z portem w centrum miasta zamienione na deptaki łączące plaże zachodnią i wschodnią. Port to baza rybacka jednostek wypływających na połów oraz port z jednostkami, które zajmują się sportowym połowem ryb na wędkę. Wyprawy organizuje się przez cały rok, także można odbyć rejs statkiem wycieczkowym na zachód słońca lub tez odbyć ekstremalny rejs łodzią typu RIB skacząc po wzburzonym morzu lub z prędkością do 100 km/h.

W ten wyjątkowy nadmorski krajobraz idealnie wkomponował się nasz Dom Wypoczynkowy Słowik. Profesjonalna obsługa, wyjątkowa atmosfera, doskonała lokalizacja, cisza i idealna oferta noclegowa, na pewno przypadnie Państwu do gustu. Serdecznie zapraszamy!

Bardzo bogata oferta noclegowa na każdą kieszeń oraz szeroki wybór restauracji, barów, kawiarni, kafejek, tawern oraz smażalni i jadłodajni, w których każdy znajdzie coś dla siebie!!!

Nocne życie w Łebie, które tutaj nigdy nie zamiera, to różnego rodzaju dyskoteki, dancingi, kawiarnie imprezy plenerowe, festyny imprezy masowe zawody sportowe, żeglarskie regaty, dni morza, święto miasta Łeby oraz imprezy poza sezonem letnim święto pomuchla, festiwal w łowieniu ryb czy też mistrzostwa Polski w łowieniu dorsza w maju. Bogata oferta atrakcji turystycznych jak nowo otwarty Park Dinozaurów, park linowy, w pobliżu znajduje się stadnina koni, gdzie można nauczyć się jeździć konno, poszusować na nartach za koniem, uczestniczyć w kuligu lub też rajdzie konnym oraz doskonale się posilić w restauracji w stadninie.

Najbliższa okolica to Słowiński Park Narodowy z Jeziorem Łebsko oraz największymi wydmami ruchomymi w Europie za jeziorem latarnia Czołpino oraz skansen w Klukach oraz Góra Rowokół po drodze jeziora Gardno oraz Słupsk i Zamek Książąt Pomorskich. Na wschód od Łeby latarnia Stilo, gdzie można się dostać piechotą przez plaże lub samochodem lub tez rowerem wzdłuż Jeziora Sarbsko. Jest to także droga na mierzeje Helską oraz do Trójmiasta, gdzie możemy zwiedzić piękną Gdynię, zabytki Sopotu oraz Stare Miasto w Gdańsku. Kierując się na południe mamy w zasięgu Krzywy Domek na Kaszubach obok Wieżycy, Szwajcarię Kaszubską z malowniczo położonymi jeziorami oraz pięknymi zakątkami oraz gospodami ze specjałami kuchni regionalnej!!!Napisz do nas